Samotář

Toto místo mi dalo pořádně zabrat. Už když jsem je poprvé objevil, představa výsledné fotky byla vcelku jasná. Přesto bylo potřeba minimálně 6-7 fotografických pokusů v různé denní i roční době, než se mi podařil záběr se kterým bych byl spokojen… Vytrvalost je ve fotografii asi podobně jako i v jiných oblastech nezbytnou součástí úspěchu.

Nakloněný (ve větru)

Rád se vracím na místa kde se mi podařilo zachytit nějakou zajímavou fotku. A to je případ i této – strom z této fotky již je na několika předchozích.

Jenže tady je kompozice prakticky shodná s fotkou „Nakloněný“. Po dlouhém uvažování jsem se rozhodl tento nový kousek neprezentovat. Své ženě (mému uměleckému kritikovi) jsem ji ale ukázal a jí se líbila hodně. I když mi řekla že je rozhodně k prezentaci, nedal jsem na ni a nechal jsem ji být. Za několik dní se mne ale zeptala, jestli jsem ji přidal na internet. Když jsem jí řekl, že ne a navíc jsem jí ukázal tu předchozí variantu, stejně trvala na tom, že ji mám sem přidat. A čím mne nejvíc překvapila, říkala že je tato nová varianta dokonce lepší než ta předchozí

Takže je tady a je na návštěvníkovi kterou si vybere…

(A mimochodem, strom na fotce „Podobnosti“ je také jen jinou variantou stejného objektu…)